Inspirace

Revitalizace atria ZŠ Jindřicha Matiegky, Mělník

V roce 2022 rozhodlo vedení města Mělník o proměně zchátralého atria ZŠ Jindřicha Matiegky v komplexní prostor, který poskytne školákům každého věku a školnímu personálu širokou škálu prvků využitelných o přestávkách i během výuky.

Díky široké produktové nabídce společnosti KOMPAN byli naši designéři schopni navrhnout řešení, které zahrnuje dětské hřiště s dynamickými prvky a překážkovou dráhou s časovačem, workoutové hřiště a relaxační zóny s posezením a zelení.

Z původně zašlého betonového plácku se nám podařilo vytvořit unikátní, multifunkční prostor, který dětem nabízí místo pro hru, rozvijí jejich pohybové dovednosti, týmovou práci a vytváří nová přátelství mezi školáky z různých tříd.

 

Galerie

 

Co o něm říkají

„Hřiště využíváme i pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Máme žáky se syndromem ADHD, s poruchami chování a to jsou žáci, kteří nevydrží celých 45 minut pozornosti, takže po nějaké chvíli, kdy to dítě začne být neklidné, tak učitel požádá asistentku, aby s ním na 10-15 minut zašla na hřiště.“ — ředitel školy

„Nejvíce se mi líbí překonávání různých překážek na dráze, kde je podlézání, přeskoky, balanční lávka, to je hodně na rovnováhu.“ — žák

„Atria škol, která jsou často nevyužitá a zanedbaná, nabízí obrovský potenciál k venkovní hře. Nejedná se pouze o propojování věkových a sociálních skupin o přestávkách, hřiště lze využít i v rámci výuky.“ — designer

 

Použité produkty

Jednotlivé prvky atria pocházejí z řady GALAXY společnosti KOMPAN. Jedná se o prvky z galvanizované ocele s práškovým lakováním, které díky své odolnosti vydrží i ty nejbláznivější způsoby hry, které školáci umí vymyslet.

Pro zajištění maximální bezpečnosti jsme v okolí herních prvků použili pryžový EPDM povrch s 2D a 3D prvky, který je měkký pro dopad a chrání před úrazy způsobených pádem.

Relaxační zóny jsme vybavili kamenným koberce Piedra, který je funkčním a estetickým řešení, které umožňuje využití původního popraskaného betonu bez nutnosti jeho kompletní likvidace.

 

 

Zajímavosti

 

Knihovna prvků KOMPAN

Chcete vybudovat prostor, který vašemu městu vdechne nový život?

Napište nám!
Chcete vybudovat prostor, který vašemu městu vdechne nový život? Napište nám!

    Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů

    Copyright © 2024 Gartensta / Ochrana osobních údajů / Nastavení cookies
    arrow-left