O nás

Myšlenka založit firmu, která bude pečovat o veřejná prostranství, se zrodila ze vztahu k přírodě, lesu a zeleni.

Ve svých počátcích se Gartensta věnovala primárně zahradnickým činnostem, jako jsou prořezy stromů, sekání trávy nebo výsadba zeleně. Ruční práce postupně začala mechanizovat, přišly první stroje a drobná stavební činnost.

Druhá generace tuto stavební činnost a zahradnické práce spojila v komplexní službu a začala se věnovat celkovým úpravám volnočasových prostorů.

Do portfolia jsme přidali prvky jako chodníky, altány, oplocení a v neposlední řadě také hřiště - první hřiště pro děti jsme otevřeli roku 1997 v Praze.

Mezi významné milníky tohoto období patří projekt "Rákosníčkova hřiště”, jehož cílem bylo rozšířit možnosti, kde si děti mohou bezpečně hrát, a podpořit tak aktivní trávení volného času. Při realizaci tohoto konceptu se Lidl spojil s autorem oblíbené kreslené postavičky Zdeňkem Smetanou, který byl nápadem nadšen a podpořil ho. V rámci projektu bylo mezi lety 2012 a 2018 postaveno celkem 100 dětských hřišť, jejichž umístění určilo hlasování veřejnosti.

Dalšími důležitými projekty byla spolupráce se společností HAGS, úprava a údržba parku Grébovka či rekonstrukce náměstí Míru a Tylova náměstí.

Navázáním spolupráce s dánskou společností KOMPAN v roce 2016 začíná období třetí generace.

V posledních letech rozšiřujeme nabídku pro větší komplexnost projektů, vytvořili jsme vlastní portfolio 2D a 3D prvků z EPDM, založili oddělení designu a pustili se do odborných diskusí s architekty a krajináři. Významným krokem pro nás bylo rozšíření působení i na slovenský trh v roce 2019 a vznik Iniciativy za kvalitní volnočasový prostor v roce 2022.

Naše hřiště Vás budou bavit!

Chcete vybudovat prostor, který vašemu městu vdechne nový život?

Napište nám!
Chcete vybudovat prostor, který vašemu městu vdechne nový život? Napište nám!

    Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů

    Copyright © 2024 Gartensta / Ochrana osobních údajů / Nastavení cookies