Inspirace

Zelené hřiště, Smetanovy sady, Uherské Hradiště

Příběh projektu začíná v roce 2016, kdy Město Uherské Hradiště dokončilo svou koncepci dětských hřišť a sportovišť, ve které se radnice zavázala prostory ve městě postupně opravovat. Z důvodu finanční náročnosti projektů byla však nutnost projekty řešit postupně a v roce 2022 přišel na řadu jeden z hlavních volnočasových prostor ve městě – Smetanovy sady.

 

Galerie

 

Co o něm říkají

Nové velké moderní hřiště pro menší i větší děti. V létě vodní prvky, které jsou teď populární. Osobně bych místo písku ocenila spíš kůru, jinak bych řekla, ze jde o jedno z lepších hřišť. – Markéta G.

Dětské hřiště je veliké a moderní. Je to velmi vytížené hřiště a je zde spoustu atrakcí pro děti všech věkových kategorií, což je super, protože se na jednom hřišti zabaví i sourozenci různého věku. Vodní prvek je sice super, ale ten písek je velmi nešťastný. Hodil by se jiný materiál. Okolo je dostatek laviček i možnost se opláchnout či doplnit vodu. Pro náročnější je poblíž hospoda Krček, kde si můžete na hřiště donést i pivo nebo jiné pití. – Kristýna M.

Velmi pěkné hřiště jak pro menší děti, tak i pro starší. Velmi oceňuji vodní prvek, který je v létě dost poutavý a osvěžující. Stejně tak je super i v blízkosti kohoutek s vodou na doplnění vody do lahve a hlavně očištění děti od blátíčka. Lavičky kolem hřiště a houpačka pro malé děti je taky součástí. Opravdu vydařené hřiště. – Dagmar B.

 

Použité produkty

Původní dřevěné prvky byly na hranici životnosti, a proto se radnice rozhodla v novém projektu jít cestou odolnějších materiálů, které však nezasahují významně do přírodního rázu parku. Pro zadavatele jsme zvolili řešení z recyklovaných materiálů a jako první v České republice tak zhotovili hřiště postavené z kompletně ze zelených materiálů. Panely, sloupy, síťové moduly a další – to vše vzniklo recyklací surovin. Svým dílem tak přispěl ke vzdělávacímu aspektu vybudovaného hřiště a ke zvýšení povědomí o možnostech ve stavebnictví.

Hřiště je rozděleno na dvě části – pro školáky a předškoláky, přičemž přechodovým prvkem je houpací centrum s lanovým hnízdem a sedáky pro školáky i nejmenší. Část pro školáky zahrnuje herní dvouvěžovou sestavu „Obr“ v motivu džungle, která perfektně zapadne do okolní zeleně a zároveň dodá dětem atraktivní tematickou hodnotu.

Multifunkční sestava nabízí herní vyžití pro 40 dětí díky velkému množství jednotlivých herních aktivit – skluzavky, lanové moduly, lenošky, interaktivní panely, apod. K sestavě jsou doplněny dynamické prvky jako šikmý kolotoč Supernova, točidla či prolézací tunel umístěný do terénní modulace. Předškoláci mají k dispozici multifunkční herní domeček se skluzavkou pro dva i pro jednoho, spirálovou tyč, interaktivní herní panely, sestavu pro hru s pískem a vodou a další drobné prvky – houpadla a pískový bagr.

Celé hřiště je doplněno mobiliářem, pítkem a také solitérními a nášlapnými kameny, které slouží dětem nejen jako propojovací cestička mezi jednotlivými zónami, ale také podněcuje k dalšímu hraní, např. když je tráva láva, musí se děti dostat z jedné sestavy na druhou bez dotyku země.

 

 

Zajímavosti

  • Jedná se o první hřiště v České republice s produkty řady Greenline. Materiály hlavních sloupků sestav jsou z recyklovaných pelet plastu a textilu, panely i další prvky na hřišti pochází také z recyklovaných materiálů.
  • Na hřišti je informační cedule, která proces vzniku a použití těchto materiálů popisuje tak, aby děti i dospělí měli možnost poznat důvody a proces recyklace.

 

Zmínky v médiích

 

Knihovna prvků KOMPAN

Chcete vybudovat prostor, který vašemu městu vdechne nový život?

Napište nám!
Chcete vybudovat prostor, který vašemu městu vdechne nový život? Napište nám!

    Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů

    Copyright © 2024 Gartensta / Ochrana osobních údajů / Nastavení cookies
    arrow-left