Corkeen by Amorim

Corkeen je revoluční povrchový systém vyrobený z přírodního korku. Materiál Corkeen, vyvinutý a vyráběný společností Amorim, světovou jedničkou korkového průmyslu, v sobě spojuje jedinečné vlastnosti udržitelnosti, bezpečnosti a dostupnosti. Corkeen je vyroben ze 100% přírodního materiálu, a je tak ekologickým a udržitelným řešením, na které svět dětských hřišť dlouho čekal. Myslíme na budoucnost - při výrobě materiálu Corkeen postupujeme podle zásad cirkulární ekonomiky. Zaručujeme plné využití sklizeného materiálu, aby se stejně jako v přírodě nic neztratilo.

Příroda jako základ

Korek je kůra korkového dubu. Je to rostlinná tkáň, která pokrývá kmen a větve. Korek je výjimečná organická surovina s neuvěřitelnými vlastnostmi, které jí dodávají bezkonkurenční charakter a činí ji vzácnou v několika průmyslových odvětvích, včetně dětských hřišť.
Jsme s Vámi od začátku do konce

Udržitelnost

Materiál je získáván ekologicky, bez kácení stromů. Vnější vrstva kůry korkového dubu opětovně dorůstá. Během svého života může být ze stromu odebraná 15 až 18 krát.
  • 9 let - doba mezi jednotlivými sklizněmi korkového dubu
  • 25 let - průměrná doba, než je korkový dub poprvé sklizen
  • 200 let - průměrná délka života korkového dubu

Hlavní vlastnosti korku

Korek se skládá z mikroskopických buněk naplněných plynem podobným vzduchu, které mu zajišťují jeho mimořádnou lehkost, stlačitelnost a pružnost. Proto se také korku přezdívá “přírodní pěna”. Materiál je navíc hypoalergenní, nepropustný a na dotek velmi jemný. Jeho výhodou je také zvuková nebo tepelná izolace.

Rekreace pro každého

Corkeen je inovativní řešení, které kombinuje bezpečnost, přístupnost a stabilitu a splňuje nejnáročnější požadavky každého projektu. Na rozdíl od hřišť s povrchem ze sypkých výplní (jako je písek, kůra nebo dřevní štěpka) je Corkeen plně přístupný i s invalidním vozíkem nebo jinými pohybovými pomůckami.

Maximální ochrana

Plochy z materiálu Corkeen se vyrábí ve vázané formě, čímž zajišťují trvalou ochranu proti pádu. Corkeen má navíc dvě korkové vrstvy: pružnou základní vrstvu a pevnou vrchní vrstvu. To znamená, že potah si i po letech používání zachová své vlastnosti.
Naše hřiště Vás budou bavit!
Vytvořte rychlou poptávku!
Připravíme Vám nabídku plnou nápadů.

Chcete vybudovat prostor, který vašemu městu vdechne nový život?

Napište nám!
Chcete vybudovat prostor, který vašemu městu vdechne nový život? Napište nám!

    Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů

    Copyright © 2024 Gartensta / Ochrana osobních údajů / Nastavení cookies
    arrow-leftarrow-right